Lidex - opracowania graficzne tłumaczeń

Lidex – szybki i niezawodny

Twój dostawca usług tłumaczeniowych

Opracowania graficzne tłumaczeń

Na czym polega profesjonalny skład tekstu tłumaczenia do druku tzw. DTP (Desktop Publishing)

Profesjonalny skład tekstu tłumaczenia do druku, popularnie zwany DTP (Desktop Publishing), wykorzystywany jest w sytuacjach, gdy Klienci potrzebują materiałów o specyficznym przeznaczeniu. Może to być tłumaczenie artykułu do publikacji prasowej lub wielkonakładowa produkcja przetłumaczonych katalogów firmowych. A także każda inna praca, w której liczy się precyzyjne odwzorowanie wszelkich detali, doskonała jakość zawartych grafik i zdjęć oraz wielu innych elementów, których nie widać „gołym okiem”, a mają duże znaczenie w procesie druku. Proces druku realizowany jest przez fachowy personel drukarni na podstawie materiałów przekazanych przez agencję tłumaczeń.

Wieloetapowość DTP powoduje, że przygotowanie tekstu tłumaczenia do druku jest procesem długotrwałym i kosztownym. Często zdarza się, iż z różnych względów (krótki termin, zbyt wysokie koszty, brak wysokiej jakości materiałów źródłowych, przeznaczenie) wykonanie pełnego DTP nie ma uzasadnienia. W takiej sytuacji agencja realizująca projekt tłumaczeniowy powinna zaproponować alternatywne rozwiązania. Rozwiązania adekwatne do przeznaczenia tekstu i spełniające oczekiwania jego docelowych odbiorców.

Tłumaczenia LIDEXu wyróżnia zachowanie szaty graficznej oryginału

Lidex jest obecny na rynku tłumaczeniowym od 1989 roku. Nasza historia to czas licznych zmian w zakresie technologii wykorzystywanych zarówno w tłumaczeniach, jak i do pełnego odwzorowania szaty graficznej tłumaczonego tekstu.

Odwzorujemy nie tylko układ stron (np. czcionka i jej wielkość, kolumny, bold, odstępy). Odwzorujemy także elementy graficzne i to niezależnie od języka, na jaki tłumaczymy dane teksty.

Zadania te wykonuje w Lidexie dedykowany zespół Działu Opracowań Graficznych. Jego członkowie realizują prace graficzne na wielu poziomach złożoności, działając zazwyczaj pod presją czasu. Przede wszystkim jednak są oni ekspertami służącymi Klientom oraz tłumaczom radą i pomocą w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań.

Wiedza i doświadczenie zespołu Działu Opracowań Graficznych jest doceniana przez Klientów. Jest to jeszcze jeden argument przemawiający za wyborem Lidexu na stałego dostawcę usług translatorskich.

Usługi graficzne w Lidexie

W zależności od potrzeb Klientów oraz otrzymanego materiału źródłowego realizujemy różne poziomy prac graficznych:

  • opracowanie pliku PDF do użytku wewnętrznego
  • tłumaczenie z zachowaniem pełnej szaty graficznej oryginału w edytowalnym pliku MS Word
  • skład DTP/opracowanie graficzne przetłumaczonych materiałów przeznaczonych do druku offsetowego lub dystrybucji w Internecie z wykorzystaniem plików źródłowych.

Wszystko zależy od finalnego przeznaczenia tłumaczonego tekstu; doradzimy wybór optymalnej usługi graficznej, dostosowanej do budżetu, wymaganego terminu realizacji i przeznaczenia materiału.

Klienci Lidexu cenią sobie możliwość wyboru różnych poziomów opracowania graficznego tekstów tłumaczeń. A także różnicowania zakresu prac graficznych w zależności od Ich indywidualnych oczekiwań. Nie bez znaczenia jest także obsługa różnorodnych formatów plików i ich konwersja.

Zespół Działu Opracowań Graficznych Lidexu doradzi Ci wybór optymalnej usługi graficznej.

Zapraszamy do kontaktu:

Warszawa usługi graficzne

Trójmiasto usługi graficzne

Katowice usługi graficzne

lub przez poniższy formularz kontaktowy

Tłumaczenia Warszawa

tlumaczenia@lidex.pl

(22) 512-47-30
(22) 512-47-00
pon-pt 8:00-18:00

Konferencje Warszawa

konferencje@lidex.pl

(22) 512-47-20
502-456-092
pon-pt 8:00-18:00

Formularz kontaktowy


  •  Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
LidexTłumaczeniaOpracowania graficzne tłumaczeń