Lidex - tłumaczenia migowe

Lidex – szybki i niezawodny

Twój dostawca usług tłumaczeniowych

Tłumacz języka migowego

Równe szanse dla wszystkich – jak się komunikować z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi

W Polsce żyje około pół miliona osób niesłyszących – jest to pokaźna liczba. Mamy do dyspozycji następujące narzędzia do komunikacji niewerbalnej z osobami  niesłyszącymi i niedosłyszącymi:

  • tłumaczenia wykonywane przez doświadczonych tłumaczy polskiego języka migowego (PJM) znających także System Języka Miganego (SJM)
  • tłumaczenia wykonywane przez doświadczonych tłumaczy języka migowego innych języków europejskich
  • nagrania wideo tłumaczeń w języku migowym
  • transmisje z konferencji z tłumaczeniem w języku migowym
  • wersja wideo tłumaczenia w języku migowym różnego rodzaju dokumentów (np. ulotki leków, materiały edukacyjne)

Prawo osób niesłyszących do skorzystania z tłumaczenia migowego

1 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa o języku migowym i innych środkach wspierających komunikowanie się (Dz. U. z 2011 r. nr 209 poz. 1243), na podstawie której osoba niedosłysząca bądź niesłysząca ma prawo między innymi do skorzystania z usług tłumacza języka migowego.

Do wspierania komunikacji osób głuchych są zobowiązane organy administracji publicznej, podmioty lecznicze, jednostki policji oraz inne instytucje wymienione w ustawie. Powinny one zapewnić prawo do swobodnego korzystania z wybranej formy komunikowania się.

Chociaż narzędzia do komunikacji niewerbalnej do pewnego momentu nie były w Polsce wykorzystywane na szerszą skalę, to jednak obecnie są coraz bardziej powszechne. Stacje telewizyjne korzystają z tłumaczy migowych w trakcie emisji programów informacyjnych. Z tłumaczeń migowych korzystają też niektóre muzea. Producenci leków korzystają z alfabetu Braille’a, podając informacje na opakowaniach leków. Może i Ty, Twoja firma czy instytucja zechce wykorzystać narzędzia do komunikacji z osobami niewidomymi (alfabet Braille’a) czy niesłyszącymi (tłumaczenia migowe)? Jeśli rozważasz podjęcie takich działań – skontaktuj się z nami. Wykorzystaj naszą wiedzę i doświadczenie w zapewnianiu tego typu usług.

Tłumaczenia migowe w Lidexie

Lidex realizuje aktywne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W ramach tych działań propagujemy wśród naszych Klientów usługi tłumaczy języka migowego. Tłumacze migowi zapewniają osobom niesłyszącym i niedosłyszącym dostęp do informacji, które nasi Klienci przekazują swoim odbiorcom podczas konferencji, prezentacji, szkoleń itp.  Zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy na temat różnych form komunikacji niewerbalnej.

Tłumacz migowy z Lidexu a Twoje korzyści

Jeśli organizujesz wydarzenie – stacjonarne, hybrydowe lub online, przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców – pomyśl o skorzystaniu z usług tłumacza języka migowego.  Czy będzie Ci potrzebny tłumacz migowy? Tłumacz PJM? A może tłumacz języka migowego online? Jakiego tłumacza na język migowy wybrać? Tłumacz migowy – jaka jest cena za godzinę jego pracy? Znamy odpowiedzi na te pytania – mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji tłumaczeń migowych:

  • podczas wydarzeń konferencyjnych – stacjonarnych i hybrydowych
  • równolegle z tłumaczeniami na języki europejskie i/lub pozaeuropejskie
  • z nagraniem i montażem materiału

Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania, dobierzemy odpowiednich tłumaczy migowych.

Umożliwienie odbioru Twojego wydarzenia osobom niesłyszącym to naturalna forma wyrównywania szans i przykład działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także możliwość poszerzenia grona Twoich odbiorców. To powód do dumy, a także motywacja dla Twojej branży, by podążać Twoimi śladami w drodze ku wyrównywaniu szans i spełnianiu potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Bądź otwarty na potrzeby osób niesłyszących i niedosłyszących, zapewniając im komunikację w języku migowym. Daj im łatwy dostęp do Twoich przekazów, szkoleń, idei, do Twojej oferty, wiedzy, którą propagujesz.

W Lidexie znajdziesz także pomoc w umożliwieniu udziału w Twoich wydarzeniach oraz w odbiorze Twojego przekazu osobom niewidomym i niedowidzącym – dla których zapewniamy:

Te usługi świadczymy obok standardowych tłumaczeń językowych, takich jak tłumaczenia pisemne oraz tłumaczenia ustne  – w tym tłumaczenia finansowe, tłumaczenia prawne, tłumaczenia przysięgłe czy tłumaczenia napisów w materiałach lub filmach instruktażowych, szkoleniowych, a także list dialogowych zarówno filmów dokumentalnych, jak i fabularnych.

Jeśli potrzebujesz informacji lub konsultacji związanych z zamówieniem tłumaczenia migowego – zapraszamy do kontaktu:

Warszawa tłumaczenia migowe

Trójmiasto tłumaczenia migowe

Katowice tłumaczenia migowe


lub przez poniższy formularz kontaktowy

Tłumaczenia Warszawa

tlumaczenia@lidex.pl

(22) 512-47-30
(22) 512-47-00
pon-pt 8:00-18:00

Konferencje Warszawa

konferencje@lidex.pl

(22) 512-47-20
502-456-092
pon-pt 8:00-18:00

Formularz kontaktowy


  •  Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
LidexTłumaczeniaTłumaczenia migowe