Lidex - tłumaczenia pisemne

Lidex – szybki i niezawodny

Twój dostawca usług tłumaczeniowych

Tłumaczenia pisemne

Dlaczego warto powierzyć realizację specjalistycznych tłumaczeń pisemnych profesjonalnej agencji tłumaczeń

Każdy z nas ma dziś możliwość szybkiego skorzystania z łatwo dostępnych narzędzi do tłumaczenia treści w różnych kombinacjach językowych. Metody te dobrze się sprawdzają, gdy potrzebujemy tłumaczenia na własny użytek, są coraz doskonalsze i bardziej precyzyjne.

Jednak tam, gdzie potrzebne jest tłumaczenie specjalistyczne, nic nie zastąpi człowieka – profesjonalnego tłumacza, specjalisty z danej dziedziny. Może on korzystać z całego spektrum narzędzi wspomagających proces tłumaczenia. Ale to tłumacz, specjalista branżowy, odpowiada za ostateczny kształt przetłumaczonego tekstu. Odpowiada za jego poprawność merytoryczną, niezbędną w przekładach komercyjnych – w tłumaczeniach dokumentacji medycznej, tłumaczeniach finansowych, prawnych, tłumaczeniach patentów, specyfikacjach przetargowych, czy publikacjach naukowych.

A tłumacza pisemnego, optymalnego dla danego projektu (język, dziedzina, termin, dodatkowe usługi), dobierze doradca Klienta, dysponujący wiedzą, doświadczeniem i narzędziami wspierającymi proces obsługi. Profesjonalny tłumacz pisemny realizuje tłumaczenia specjalistyczne z konkretnych dziedzin, jak medycyna, prawo, kultura, sztuka, edukacja, technika czy przemysł. W procesie przekładu bierze także udział zespół korektorski oraz graficzny. Jeśli wykorzystuje się tłumaczenia maszynowe, to koniecznie z postedycją. Profesjonalna usługa tłumaczeniowa to złożony, wieloetapowy proces, realizowany nie tylko przez tłumacza, ale cały zespół specjalistów.

Dlatego Klienci biznesowi i instytucjonalni, korzystający z tłumaczeń specjalistycznych, stawiają na współpracę z profesjonalnymi dostawcami usług tłumaczeniowych, posiadającymi doświadczenie w realizacji procesu tłumaczenia na wysokim poziomie.

Dlaczego warto wybrać Lidex na dostawcę tłumaczeń pisemnych

Lidex działa na rynku tłumaczeń od roku 1989 i jest największą polską firmą tłumaczeniową. Co to oznacza w praktyce?

Zapewnimy Ci przyjazne doradztwo i wybierzemy optymalną usługę translatorską, spełniającą Twoje indywidualne potrzeby. Realizujemy tłumaczenia specjalistyczne z 12 dziedzin:

 1. Finanse i Bankowość
 2. Prawo / Ubezpieczenia
 3. Farmacja / Medycyna
 4. OZE / Energetyka
 5. Nauka / Edukacja
 6. Sztuka / Kultura
 7. Reklama / Marketing
 8. Media / Rozrywka
 9. IT / Telekomunikacja
 10. Technika / Przemysł
 11. Przemysł zbrojeniowy
 12. Logistyka / Motoryzacja

z i na ponad 70 użytecznych języków.

Tłumaczenia pisemne to nasza pasja. Oddajemy do Twojej dyspozycji grono znakomitych tłumaczy pisemnych, specjalistów branżowych, cenionych przez Klientów. Klienci doceniają także współpracę z zespołem działu obsługi klienta Lidexu. Zespół ten pomaga zarówno w standardowych, jak i tych bardzo skomplikowanych projektach. W sytuacjach wymagających czy to ekspresowych, czy złożonych przekładów, często na kilka języków równocześnie. Na rynku słyniemy z umiejętności doboru skutecznych rozwiązań, sprawdzających się w najtrudniejszych sytuacjach.

Specjalizujemy się w stałej obsłudze translatorskiej firm i korporacji. Klienci korporacyjni wymagają perfekcyjnej znajomości Ich indywidualnego, wewnętrznego słownictwa. Temu służą budowane przez nas indywidualne glosariusze klienckie. Wymagają stosowania przyjętego, specjalistycznego słownictwa branżowego.

Klienci Biznesowi korzystają także z naszych tłumaczeń przysięgłych, tłumaczeń ustnych – w tym tłumaczeń konsekutywnych, symultanicznych, oraz tłumaczeń materiałów szkoleniowych czy instruktażowych -list dialogowych i tłumaczeń napisów.

Znakiem rozpoznawczym Lidexu jest zachowanie w tłumaczeniu szaty graficznej oryginału. Tzn. kroju i wielkości czcionek, akapitów, odstępów, elementów graficznych, tabel itp.

Potwierdzeniem tego, że Klienci cenią zarówno nasze specjalistyczne tłumaczenia pisemne, jak i jakość obsługi, są liczne referencje. Pochodzą one od wiodących korporacji, reprezentujących różnorodne branże, instytucji państwowych, instytucji ze świata kultury, sztuki i nauki, a także koncernów medialnych.

Jeśli przy doborze dostawcy tłumaczeń potrzebujesz potwierdzenia jego doświadczenia, jakości świadczonych usług i obsługi, to zachęcamy Cię do zapoznania się z opiniami naszych Klientów.

Przewagi konkurencyjne Lidexu – Twoje korzyści ze współpracy

Doradca Klienta, który zna i rozumie Twoje potrzeby i wie jak je spełnić

Największą przewagą Lidexu jest zespół – każdy jego członek jest osobą wyjątkową, niezwykle zaangażowaną w swoją pracę. Ambicją tego zespołu jest realizowanie usług translatorskich tak, by Klienci czuli się nie tylko usatysfakcjonowani, ale i zachwyceni jakością współpracy z nami.

5 certyfikatów ISO, które są dla Ciebie gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych usług i obsługi:

 • ISO9001 Systemu Zarządzania Jakością – od roku 2001
 • ISO17100 Systemu Zarządzania Procesem Tłumaczeniowym – od roku 2012
 • ISO27001 Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji – od roku 2013
 • ISO18587 Systemu Zarządzania Procesem Postedycji Tłumaczenia Maszynowego – od roku 2019
 • ISO27701 Systemu Zarządzania Informacjami o Prywatności – od roku 2023

Rozpoczęty w 2001 roku cykl certyfikacji to dla nas proces ciągłego doskonalenia i rozwoju, dążenia do doskonałości w obszarze jakości usług oraz obsługi, a także bezpieczeństwa informacji i ich przesyłu. A dla Ciebie gwarancja, że współpracujesz z firmą, która sprawnie reaguje na zmiany i nieustannie dąży do optymalizacji realizowanych dla Ciebie usług.

Nasz cel to Twoja satysfakcja ze współpracy z nami – dzisiaj, jutro i w bliższej oraz dalszej przyszłości.

Od roku 2003 utrzymujemy pozycję lidera rynku (zajmując pierwsze miejsce w rankingach polskich firm tłumaczeniowych Book of Lists). Dlaczego jest to tak ważne? Chcemy, abyś miał pewność, że współpracując z nami otrzymujesz usługę i obsługę najwyższej jakości. Chcemy, abyś miał do nas pełne zaufanie, ale i zewnętrzne potwierdzenie, że nasz zespół stale się rozwija i działa kreatywnie, by być Twoim najlepszym dostawcą usług translatorskich.

Szukasz sprawdzonego dostawcy specjalistycznych tłumaczeń pisemnych, który sprosta Twoim wyjątkowym wymaganiom? Zostań naszym Klientem, sprawdź jakość naszych przekładów. Zapraszamy do kontaktu:

Warszawa tłumaczenia pisemne

Trójmiasto tłumaczenia pisemne

Katowice tłumaczenia pisemne


lub przez poniższy formularz kontaktowy

Tłumaczenia Warszawa

tlumaczenia@lidex.pl

(22) 512-47-30
(22) 512-47-00
pon-pt 8:00-18:00

Konferencje Warszawa

konferencje@lidex.pl

(22) 512-47-20
502-456-092
pon-pt 8:00-18:00

Formularz kontaktowy


 •  Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
LidexTłumaczeniaTłumaczenia pisemne