Lidex - lokalizacja

Lidex – szybki i niezawodny

Twój dostawca usług tłumaczeniowych

Lokalizacja

Czym jest lokalizacja?

Lokalizacja to usługa tłumaczenia połączona z adaptacją treści do wymagań, a także oczekiwań docelowego odbiorcy.

Usługa ta polega na dostosowaniu tłumaczonych materiałów do wzorców i wymogów języka obowiązującego w kraju odbiorcy danego materiału – czy to szkolenia multimedialnego, filmu instruktażowego, czy serwisu internetowego. Obejmuje ona też adaptację elementów graficznych, schematów, rysunków, zdjęć, jednostek miar i wag oraz innych norm przyjętych w danym kraju czy grupie docelowych odbiorców.

Najczęściej wykonuje się lokalizację:

  • filmów
  • multimediów
  • oprogramowania
  • stron internetowych
  • gier komputerowych
  • platform e-learningowych.


Tłumaczenie? Korekta? Redakcja? Lokalizacja? Czy może transkreacja?

Klienci nie korzystający na co dzień z usług firm tłumaczeniowych mogą poczuć się zagubieni, gdyż zazwyczaj są przekonani, że wystarczy Im po prostu tłumaczenie danego tekstu, wykonane przez doświadczonego tłumacza.

Świat usług tłumaczeniowych nie jest jednak tak prosty, jak to się  powszechnie wydaje. Powstają nowe usługi jak tłumaczenia maszynowe wraz z postedycją, które w określonych przypadkach świetnie spełnią swoje zadanie. W innych sytuacjach niezbędna jest korekta lub redakcja tłumaczenia. A czasami najlepiej sprawdzi się transkreacja, czy właśnie lokalizacja danych treści.

Dobór optymalnych usług translatorskich to zadanie dla doświadczonego doradcy Klienta, dysponującego zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami, niezbędnymi do rozpoznania Jego potrzeb w zakresie usług tłumaczeniowych.

Dlaczego warto wykonać lokalizację w Lidexie?

Lidex realizuje usługi tłumaczeniowe od ponad trzech dekad. W tym czasie pozyskaliśmy liczne grono stałych Klientów, którzy wiedzą, że zawsze doradzimy wybór optymalnej usługi translatorskiej. Nasza przewaga konkurencyjna opiera się na rozbudowanym zespole znakomitych tłumaczy, korektorów, postedytorów i grafików. Ale także zespole wyjątkowych doradców Klienta, którzy poznali sztukę trafnego rozpoznawania Jego potrzeb oraz doboru optymalnych usług translatorskich, które te potrzeby zaspokoją.

Poznamy Twoje potrzeby translatorskie. Wykonamy dla Ciebie pełną lokalizację Twojego materiału wraz z polską lub obcojęzyczną wersją lektorską, jeśli będzie Ci ona potrzeba.  Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu:

Warszawa lokalizacja filmów, multimediów, oprogramowania, stron internetowych

Trójmiasto lokalizacja filmów, multimediów, oprogramowania, stron internetowych

Katowice lokalizacja filmów, multimediów, oprogramowania, stron internetowych


lub przez poniższy formularz kontaktowy

Tłumaczenia Warszawa

tlumaczenia@lidex.pl

(22) 512-47-30
(22) 512-47-00
pon-pt 8:00-18:00

Konferencje Warszawa

konferencje@lidex.pl

(22) 512-47-20
502-456-092
pon-pt 8:00-18:00

Formularz kontaktowy


  •  Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
LidexTłumaczeniaLokalizacja