Lidex - tłumaczenia pismo Braille’a

Lidex – szybki i niezawodny

Twój dostawca usług tłumaczeniowych

Pismo Braille’a

Pismo osób niewidomych, używane we wszystkich językach świata

Podstawą czytania materiałów drukowanych przez osoby niewidome jest pismo Braille’a – oryginalny system zapisu oparty na kombinacji sześciu wypukłych punktów umieszczonych na obwodzie prostokąta. Ten genialny wynalazek został ogłoszony w 1829 roku, a pierwszą książkę wydrukowaną pismem brajlowskim wydano w roku 1937.

Pismo Braille’a – pismo niewidomych to dziś uniwersalny system pisma punktowego (dotykowego), dostosowany do niemal wszystkich języków świata. Pomimo różnic w poszczególnych językach, znaki Braille`a mają międzynarodowy charakter i można w nich zapisać wszystko. Polską adaptację pisma brajlowskiego opracowała zakonnica Elżbieta Róża Czacka, a alfabet ten został oficjalnie zatwierdzony w roku 1934.

Na świecie żyje około 45 mln osób niewidomych i około 270 mln z zaburzeniami widzenia. W Polsce osób niewidomych i słabowidzących jest około 1,8 mln. Warto pomyśleć o umożliwieniu im dostępu do Twoich tekstów poprzez ich transkrypcję na pismo Braille’a.

Transkrypcja na pismo Braille’a w Lidexie

Lidex jest firmą świadczącą kompleksowe usługi translatorskie – specjalistyczne tłumaczenia ustne, pisemne, usługi online, usługi dodatkowe. Naszą ambicją jest spełnianie wszystkich potrzeb Klientów z zakresu komunikacji językowej.

Dlatego wykonujemy także i taką usługę jak konwersja tekstów na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących. Ta konwersja to transkrypcja na pismo Braille’a. Jest to kolejna usługa, poza tłumaczeniem migowym, a także audiodeskrypcją, świadczona przez Lidex na rzecz wyrównywania nierówności. Ma na celu równy dostęp osób z niepełnosprawnościami do przekazów, komunikatów, oferty biznesowej i kulturalnej naszych Klientów.

Zakres realizowanych przez nas projektów z obszaru wyrównywania nierówności jest bardzo szeroki – zgodnie z misją Lidexu likwidacji barier w kontaktach międzyludzkich. Poznaj nasze usługi i inne działania, realizowane na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Bądź otwarty na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących. Za pomocą transkrypcji na pismo Braille’a daj im łatwy dostęp do Twoich pisemnych przekazów; idei, a także Twojej oferty, wiedzy, którą propagujesz.

Jeśli potrzebujesz informacji lub konsultacji związanych z zamówieniem transkrypcji Twoich tekstów na pismo Braille’a – zapraszamy do kontaktu:

Warszawa zapis alfabetem Braille’a

Trójmiasto zapis alfabetem Braille’a

Katowice zapis alfabetem Braille’a

lub przez poniższy formularz kontaktowy

Tłumaczenia Warszawa

tlumaczenia@lidex.pl

(22) 512-47-30
(22) 512-47-00
pon-pt 8:00-18:00

Konferencje Warszawa

konferencje@lidex.pl

(22) 512-47-20
502-456-092
pon-pt 8:00-18:00

Formularz kontaktowy


  •  Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
LidexTłumaczeniaTłumaczenia – pismo Braille’a