Lidex – jesteśmy tam

gdzie tworzy się historia

 • Zdalny Pulpit Tłumacza w mediach

  Międzynarodowe konferencje i spotkania są paliwem rozwoju, biznesu oraz handlu. Wielojęzyczny gwar rozmów, multimedialne prezentacje na diodowych ekranach LED, rząd kabin do tłumaczeń symultanicznych, klimatyczne oświetlenie i wielkoświatowa atmosfera to nieodłączne atrybuty
  konferencji na żywo. Wierzymy, że to wszystko wróci, a okresowo nastąpiła migracja wszelkich kontaktów do internetu oraz dynamiczny rozwój platform do kontaktów online.

  Aby jak najlepiej wykorzystać czas kontaktów online firma Lidex opracowała i wdrożyła autorskie rozwiązanie – aplikację ZDALNY PULPIT TŁUMACZA #LIDEXONLINE#.

  Umożliwia ona klientom organizowanie wspólnie z firmą LIDEX międzynarodowych konferencji
  i dowolnych wydarzeń w bezpieczny i prosty sposób, a ustne tłumaczenia online mogą odbyć się w dowolnej kombinacji i na każdą liczbę języków. Bieżące tłumaczenie w wybranym języku odbierane jest na tej samej platformie co główne wydarzenie i umożliwia jego płynny przebieg.

  Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą organizować swoje spotkania na dowolnej platformie, takiej jak Zoom, Teams, Skype, Google Meet, Webex, Clickmeeting, a także na własnych platformach opracowanych lub dostosowanych do kontaktów online. Możliwy jest też streaming tłumaczeń do mediów społecznościowych oraz transmisja online do dowolnych odbiorców.

  Aplikacja jest niezwykle przyjazna dla tłumaczy, oferując im komfortowe warunki pracy oraz niezakłócony
  kontakt bezpośredni, co przekłada się na wyższą jakość odbieranego tłumaczenia. Bardzo ważnym walorem Zdalnego Pulpitu jest możliwość pracy tłumacza z dowolnej lokalizacji, również z domu.

  Przykładem jest obsługa tłumaczeniowa konferencji online, podczas których tłumacze wykonywali swoją pracę z różnych lokalizacji, w Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Słowacji, i Litwie, tłumacząc na bieżąco wystąpienia prelegentów oraz późniejszą dyskusję i cały czas mając podgląd na prezentacje, które omawiano podczas wydarzenia, a możliwe to było wyłącznie dzięki naszemu rozwiązaniu.

  Dzięki wdrożeniu w lipcu 2020 Zdalnego Pulpitu Tłumacza firma Lidex obsłużyła już kilkaset konferencji
  online (ze zdalnym tłumaczeniem ustnym), często wykorzystując własne Studio.

  Zdalny Pulpit Tłumacza jako rozwiązanie nowatorskie został opisany na branżowej platformie MeetingPlanner.pl

  Online od kuchni
  poprzedni wpis
  Recertyfikacja ISO
  kolejny wpis