Lidex – jesteśmy tam

gdzie tworzy się historia

 • Podsumowanie ciekawych wydarzeń zrealizowanych w czerwcu

  Wiosenny sezon konferencyjny był bardzo intensywny i pracowity, ale wraz z końcem szóstego miesiąca roku nadszedł czas urlopów i odpoczynku. Nim jednak wszyscy udadzą się na zasłużone wakacje, chcemy podzielić się naszym podsumowaniem ciekawych wydarzeń zrealizowanych w czerwcu.

  Na przełomie maja i czerwca odbyły się w Warszawie obrady twórców zrzeszonych w Międzynarodowej Konfederacji Stowarzyszeń Autorów i Kompozytorów CISAC, które zaszczycił swoją obecnością prezes CISAC, legendarny kompozytor muzyki elektronicznej Jean-Michael Jarre.

  Obradom towarzyszyły mniejsze wydarzenia, a LIDEX podczas wielu z nich zapewnił językowe i techniczne wsparcie oraz systemy do głosowania.

  Kilka dni później w murach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja Europejskiej Partii Ludowej. Podczas tego wydarzenia zapewniliśmy kabiny i system symultaniczny dla prawie 400 osób, a także obsługę multimedialną oraz techniczną.

  Delegacje 16 państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Chin odwiedziły między 13 a 15 czerwca Narodowe Centrum Kultury Filmowej i EC1 w Łodzi oraz Muzeum Śląskie w Katowicach w ramach Trzeciego Forum Sektorów Kreatywnych Europa Środkowo-Wschodnia Chiny. Odbywające się pod hasłem „Kreatywnej rewitalizacji” spotkanie było poświęcone roli sektorów kreatywnych w rozwoju miast. Na potrzeby tego zlecenia zapewniliśmy techniczną obsługę wraz z systemem symultanicznym w kilku lokalizacjach oraz wsparcie językowe, udostępniając tłumaczy języka angielskiego i chińskiego.

  Między 15 a 18 czerwca łódzki oddział Lidexu obsłużył prestiżową konferencję Międzynarodowego Komitetu Ravensbrück. W ramach tego wydarzenia zapewniliśmy obsługę techniczną, system symultaniczny, trzy kabiny oraz tłumaczy języka rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego.

  Kilka dni później w Centrum Konferencyjnym Hotelu Airport Okęcie odbyła się specjalistyczna konferencja medyczna dotycząca zarządzania służbą i ochroną zdrowia – Hospital & Healthcare Management, na którą również dostarczyliśmy sprzęt oraz zapewniliśmy obsługę techniczną wraz z tłumaczami symultanicznymi i diodowym ekranem LED.

  Katowicki oddział Lidexu zapewnił w czerwcu obsługę, sprzęt oraz tłumaczenie podczas kilku bardzo ciekawych konferencji. Jedną z nich była kolejna edycja Europejskiej Konferencji z zakresu statystyki. W czasie 4-dniowych debat około 500 specjalistów, naukowców, urzędników mogło zapoznać się z różnymi innowacyjnymi sposobami postrzegania różnych zjawisk społecznych i gospodarczych. Konferencja odbywała się w Krakowskim Centrum Kongresowym ICE, ale wieczorami debata przenosiła się również do atrakcyjnych restauracji na krakowskim rynku.

  Nasz oddział w Gdyni miał również sporo pracy w minionym miesiącu.

  Na zlecenie jednego z klientów zapewnił tłumaczenie z języka fińskiego podczas wyjazdu do zakładu produkcyjnego w Finlandii, a także dla innego klienta techniczną i językową obsługę podczas premiery samochodów klasy Premium oraz tłumaczenie w ramach uroczystej gali wręczenia Medalu Wdzięczności w Europejskim Centrum Solidarności.

  Pełna lista wydarzeń jest o wiele dłuższa, ponieważ LIDEX jest zawsze tam, gdzie tworzy się historia.

  Zmieniamy się i…
  poprzedni wpis
  Sympozjum AGAD i Gesher Galicia "Archiwa a Żydowska Galicja"
  kolejny wpis

Ostatnie wpisy