Lidex - transkreacja

Lidex – szybki i niezawodny

Twój dostawca usług tłumaczeniowych

Transkreacja

Czym jest transkeacja?

Transkreacja to termin, który pochodzi z połączenia słów „translacja” (tłumaczenie) i „kreacja” (tworzenie). Wskazuje na proces twórczy, w którym tłumacz bierze pod uwagę różnorodne aspekty, także różnice kulturowe.

Jest to proces adaptacji przekazu, a wręcz stworzenia nowego tekstu w języku docelowym z zachowaniem intencji, emocji, stylu i kontekstu tekstu źródłowego. Praca osoby zajmującej się transkreacją wymaga nie tylko perfekcyjnej znajomości języków źródłowego i docelowego. Wymaga także umiejętności odejścia od tekstu źródłowego. Wymaga napisania od nowa własnego przekazu, który u odbiorcy wywoła oczekiwane emocje i wrażenia. Efekt ten tłumacz osiąga dzięki idealnemu osadzeniu stworzonego przekazu w wymaganym kontekście kulturowym.

Dlatego właśnie transkreacja jest istotnym elementem wszelkiego rodzaju kampanii marketingowych i reklamowych. Warto rozważyć wykorzystanie usługi transkreacji, wchodząc z produktami czy usługami na nowe rynki zagraniczne.

Tłumaczenie czy transkreacja – różnice

Nie ma mowy o zastosowaniu transkreacji przy przekładach medycznych, prawnych, bankowych czy technicznych. Tu liczy się precyzja tłumaczenia i bardzo dokładne oddanie znaczenia tekstu źródłowego.

Transkreacja to usługa konieczna tam, gdzie tekst ma wywołać w odbiorcy określone emocje. Np. fascynację, radość, zaciekawienie, dać poczucie komfortu, przynależności, bezpieczeństwa, motywację do działania itp.

Transkreacja w Lidexie

Transkreacja – czyli adaptacja językowa lub lokalizacja tekstu do potrzeb odbiorcy docelowego – to jedna z usług realizowanych w Lidexie od wielu lat. To nasi tłumacze byli twórcami przekładów wielu reklam, przekazów promocyjnych, pojawiających się w nowej polskiej rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych XX w. Od tego czasu pomagamy Klientom począwszy od kreatywnych przekładów wierszy, reklam, opisów potraw, kosmetyków, perfum po transkreacje bajek dla dzieci. Wymaga to od tłumaczy nie tylko bystrości i lekkiego pióra. Wymaga także wyjątkowej znajomości niuansów kulturowych, charakterystycznych zarówno dla kraju, z którego pochodzi wyjściowy przekaz, jak i tych właściwych dla docelowego odbiorcy (dziecka, nastolatka, seniora, medyka, artysty itp.).

Dysponujemy ogromnym zespołem utalentowanych tłumaczy wszelkich specjalności oraz języków, a także wiedzą i doświadczeniem w doborze usług translatorskich idealnie spełniających potrzeby naszych Klientów. Dobieramy zawsze takie rozwiązania translatorskie, które optymalnie posłużą interesom naszych Klientów w Ich kontaktach i współpracy międzynarodowej. 

Potrzebujesz tłumaczenia? A może to transkreacja jest usługą, która idealnie zaspokoi Twoje potrzeby? Chętnie odpowiemy na to pytanie.

Zapraszamy do współpracy:

Warszawa transkreacje

Trójmiasto transkreacje

Katowice transkreacje

lub przez poniższy formularz kontaktowy

Tłumaczenia Warszawa

tlumaczenia@lidex.pl

(22) 512-47-30
(22) 512-47-00
pon-pt 8:00-18:00

Konferencje Warszawa

konferencje@lidex.pl

(22) 512-47-20
502-456-092
pon-pt 8:00-18:00

Formularz kontaktowy


  •  Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.